Jak se stane, že člověk podléhá takovéto hypnóze? Proč člověk přistoupí na to, že o sobě nerozhoduje? „Znám příběh mašinfýry, zažil mobilizaci v 38., což ty lidi spojilo. Když pak společně zažili demobilizaci, rozdělilo je to ponížení. Mašinfýra dál žije v protektorátu, jezdí dál s tou mašinou a ani se neptá, kam ty lidi vozí… Přesto se účastní něčeho, s čím duše nesouhlasí,“ vysvětluje Pjér la Šé’z, kam může člověka zavést strach a ego.

Jaké nebezpečí plyne z toho, když si člověk nepřipouští svou stinnou stránku, ostřeji řečeno malého zm*da uvnitř sebe? „Stín nelže, nemůžete ho obelhat, je vždycky připraven, je to naše nejpravdivější část. Já, když už bych měl radit, tak říkám naslouchejme mu, naučme se ho mít rádi, a tím mu přestaneme podléhat,“ říká k tomu Pjér la Šé’z.

Co brání člověku uvědomit si, kým opravdu je a v jaké je situaci? Jsme opravdu tvůrci všeho ve svých životech? Co s lidským vědomím dělá strach? Poslechněte si v prvním díle rozhovoru s Pjérem la Šé’zem. Na pokračování se můžete těšit v příštím týdnu.